Curs valutar

15-Jun-2024

1 EURO = 4.9767 RON  
1 USD = 4.5830 RON  


ANPC

Aparate de masura fibra optica

 
  Descriere Pret
NF-8508Tester digital multifunctional : cablu retea date + cablu optic Braun Group - NF-8508

Tester digital multifunctional : cablu retea date + cablu optic.
Tester cablu retea date : POE test - identifica pinii cu tensiune POE si masoara valoarea acestei tensiuni intre 5-60VDC,
masoara lungimea cablului de date intre 2-200m, scaneaza cablurile de date cat5 si cat6 (doua moduri de scanare AC filter, Non AC filter), wiremap pentru cabluri Cat5 si cat6
Tester cablu optic : Power metru optic si Visual Fault Locator.
Masoara puterea semnalului optic in mW si dBm in intervalul -70+10dBm pentru 7 lungimi de unda 850/1300/1310/1490/1550/1625/1650 nm, putere VFL 10mW, lungime de unda 650nm (culoare rosu) , test insertion loss pentru echipamente optice, identificare fibra intrerupta sau strangulata.

Pret vechi 582.27 LEI
Pret nou
544.20 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 647.60 LEI
Disponibilitate : Sunati
Cleaner PENCleaner PEN Braun Group - Cleaner PEN

PEN type fiber cleaner for optical connectors SC/FC/ST, cleaning 2,5mm universal adapter and UPC/APC ferrule end faces, for FTTH FTTB projects. Cleaning times : more then 800 times. Dimensions 20x4x3 cm. Weight 55g

Pret : 30.86 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 36.72 LEI
Disponibilitate : In stoc
EFM-400Electronic Fiber Microscope Braun Group - EFM-400

Electronic Fiber Optic Inspection Microscope, for ferrule/end face high end inspection of PC optical connectors, real time video recording measurment information, support data playback. Detector : recognition accuracy <1um, magnification 400x, visual angle 432x324um, light source blue light, dimensions 139x48x48mm. Monitor : LCD Display 3,5” TFT, video image 640x480 JPEG/MPEG, battery capacity 4000mAh, USB charge for 4 hours, size 150x26x93mm. Product packaging contain : Tool kit + host + handling rope + USB card reader (don’t contain MicroSD card) + USB data line cable + transfer heads (universal 2,5mm, LC 1,25mm, SC/PC Female, LC/PC female)

Pret : 3,433.92 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 4,086.37 LEI
Disponibilitate : La comanda
OFM-400Optical Fiber Microscope Braun Group - OFM-400

Handheld Fiber Optic Inspection Microscope, for ferrule/end face inspection of PC and APC optical connectors, optical zoom 400x, with 2,5 and 1,25 mm adapter for SC/ST/FC/LC optical connectors, with white LED light for coaxial illumination, with IR laser filter for safety operation. Power source : 3 x AAA batteries (not included). Operation temperature -10+60 Celsius degree. Dimensions 225x38x55mm.

Pret : 423.02 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 503.39 LEI
Disponibilitate : La comanda
OFM-200Optical Fiber Microscope Braun Group - OFM-200

Handheld Fiber Optic Inspection Microscope, for ferrule/end face inspection of PC and APC optical connectors, optical zoom 200x, with 2,5 and 1,25 mm adapter for SC/ST/FC/LC optical connectors, with white LED light for coaxial illumination, with IR laser filter for safety operation. Power source : 3 x AAA batteries (not included), operation temperature -10+60 Celsius degree, dimensions 225x38x55mm

Pret : 413.07 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 491.55 LEI
Disponibilitate : La comanda
OTDR 6422OTDR inalta precizie, dynamic range 37/35/35/35dB, cu modul VFL, pt testarea rețelelor optice pe distanțe lungi, afișaj de 7 inch, carcasa protectie plastic si husa de transport + acccesorii CeYear - OTDR 6422.4101+VFL

OTDR 6422-4101 version - SM 1310/1490/1550/1625nm, dual optical port, dynamic range 37/35/35/35 dB, modul VFL preinstalat. Include husa de transport + Adaptoare LC ( cod 6422-005 ), SC ( cod 6422-006 ), ST (cod 6422.007).
6422 OTDR modules could deliver single-mode wavelengths of 1310nm, 1490nm, 1550nm, 1625nm. It provides multiple optional modules, such as single wavelength, multi-wavelength and online test.
Additionally, the device is also designed with multiple convenient functional options, such as stable light source(50 Euro), optical power meter(50 Euro), visible red light source(VFL included), fiber end face inspection tester.

Pret : 22,345.38 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 26,591.01 LEI
Disponibilitate : Sunati
OTDR 6422OTDR inalta precizie, dynamic range 26/34dB, cu modul VFL, pt testarea rețelelor optice pe distanțe lungi, afișaj de 7 inch, carcasa protectie plastic si husa de transport + acccesorii CeYear - OTDR 6422.2201+VFL

OTDR 6422-2201 version - MM 850/1300nm, dynamic range 26/34 dB, modul VFL preinstalat. Include husa de transport + Adaptoare LC ( cod 6422-005 ), SC ( cod 6422-006 ), ST (cod 6422.007).
6422 OTDR modules could deliver multi mode wavelengths of 850nm, 1300nm. It provides multiple optional modules, such as single wavelength, multi-wavelength and online test.
Additionally, the device is also designed with multiple convenient functional options, such as stable light source(50 Euro), optical power meter(50 Euro), visible red light source(VFL included), fiber end face inspection tester.

Pret : 8,808.76 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 10,482.42 LEI
Disponibilitate : Sunati
BG-PONOptical Light Source Braun Group - BG-35-PON

Sursa de lumina OPTICAL LIGHT SOURCE in fereastra tripla 1310nm / 1490nm / 1550nm (aplicatii PON), putere iesire –5dBm, conector interfata universal de 2,5mm si adaptor SC, alimentare cu 3 baterii alkaline AA de 1,5V, dimensiuni 160x85x45mm, greutate 220g 

Pret : 1,204.36 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 1,433.19 LEI
Disponibilitate : La comanda
BG-VFLDetector defectiune VFL 30mW Braun Group - BG-VFL-30

Detector defectiune fibra optica (VFL), sursa de lumina rosie cu lungime de unda 650nm, putere 30mW, semnal emis continuu sau in impuls, conector universal 2,5mm, pentru fibra SM si MM, distanta de lucru 25-30km (pe fibra SM).
Se foloseste pentru identificarea fibrelor cu defecte, identificarea fibrelor in vederea sudarii, identificarea conectorilor in patch paneluri.
Carcasa plastic, cu lanterna LED, temperatura de operare -20+60 grade Celsius, foloseste baterii Alkaline tip AAA 2buc sau acumulatori Litiu de 1000mA, Port USB de incarcare (doar pentru varianta cu acumulatori), dimensiuni : 127x36,5x28mm, greutate 61g (cu baterii)

Pret : 136.26 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 162.15 LEI
Disponibilitate : In stoc
PON Power MeterPON Power Meter Braun Group - PON Power Meter

Aparat PON power meter pentru masurare semnal optic in retele optice PON.
Masoara nivelul semnal optic simultan pe 3 lungimi de unda: 1310nm, 1490nm si 1550nm. Plaja de masurare : 1310nm -40+16dBm, 1490nm -50+16dBm, 1550nm -50+23dBm. Contine adaptori SC/APC sau SC/UPC (functie de solicitare). Port USB pentru comunicare cu calculatorul. Temperaturi de operare -10+50 grade Celsius. Alimentare cu 3 baterii de 1,5V de tipul AA (nu include bateriile). Cu husa de protectie.

Pret : 632.04 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 752.13 LEI
Disponibilitate : La comanda
OTDRMini OTDR Braun Group - OTDR BG3200D

Mini OTDR fibra SM, 1310/1550nm, Dynamic range 24/22dB, distanta de masurare 500m-60km, event blind zone 3m, ATT blind zone 8m, pulse width 3ns-10us, display LCD color 3,5”, adaptoare FC/UPC si SC/UPC (interschimbabile), interfata de date MicroUSB, external storage TF card, mufa RJ45 pentru masurare lungime cablu pana la 300m. Include OPM (power metru optic) 800-1700nm, nivel semnal -50+26dBm. Include VFL (Visual Fault Locator) lungime de unda 650nm putere iesire 10mW. Acumulator Li-Polymer 3,7V/4000mA, alimentator 5VDC/2A, dimensiuni 173x82x37mm, greutatre <350g, include husa transport.

Pret : 2,353.98 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 2,801.24 LEI
Disponibilitate : Indisponibil
NF-912PON Power Meter Braun Group - NF-912
Aparat PON power meter pentru masurare semnal optic in retele optice PON.
Masoara nivelul semnal optic simultan pe 3 lungimi de unda: 1310nm, 1490nm si 1550nm.
Contine adaptori SC/PC.Memorare date. Precizie +/-0,5dB.
Temperaturi de operare -10+50 grade Celsius. Alimentare cu acumulator Litiu 3,7V/1400mAH.
Cu cablu incarcare de la port USB. Cu husa de protectie.
Pret vechi 637.02 LEI
Pret nou
563.86 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 670.99 LEI
Disponibilitate : Sunati
zs1000-a_img1_dOTDR - ZS1000A reflectometru optic, 32dB precizie, distanta 100 km, 3000 memorii-raport USB, baterie 15ore Braun Group - ZS1000-A

Optical Time Domain 100km long distance measurement; 32DB/30DB dynamic distance;  --> 3000 internal storage; 15 hours standby
Reflectometrul optic ZS1000-A este un dispozitiv care permite determinarea cu precizie a lungimii și a stării unei conexiuni de fibră optică. Dispozitivul vă permite să verificați calitatea conexiunilor cu fibră optică și, de asemenea, în caz de deteriorare a fibrei, să localizați exact pozitia în care a apărut defectul.

Dimensiunile reduse, combinate cu o dispunere convenabilă a butoanelor și un ecran mare, ușor de citit, fac ca dispozitivul să fie ușor de utilizat.

Calitatea formei de undă poate fi îmbunătățită,forma terminalului USB este mai mare, iar ecranul LCD IF D
are o culoare de contrast mai mare. Calitatea formei de undăpoate fi îmbunătățită, iar portul USB poate fi conectat la calculator.

Echipamentul este prevăzut cu un conector universal 2.5mm cu adaptor FC

 

Pret vechi 3,070.62 LEI
Pret nou
2,687.42 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 3,198.03 LEI
Disponibilitate : Indisponibil
OTDR 6422-2108OTDR 30/28dB, ecran LCD 7" , modul VFL CeYear - OTDR 6422.2108 &VFL
OTDR 6422-2108 version - SM 1310/1550nm, dynamic range 30/28dB, modul VFL.
Adaptoare LC ( cod 6422-005 ) & adaptoare SC ( cod 6422-006 )
6422 OTDR modules could deliver single-mode wavelengths of 1310nm, 1550nm. It provides multiple optional modules, such as single wavelength, multi-wavelength and online test.
Additionally, the device is also designed with multiple convenient functional options, such as stable light source, optical power meter, visible red light source and fiber end face inspection tester.
Pret : 6,619.01 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 7,876.62 LEI
Disponibilitate : Sunati
6422 OTDROTDR - Aparat de masura fibra optica CeYear - OTDR 6422-2102

OTDR 6422-2102 version - SM 1310/150nm, dynamic range 42/40dB

6422 OTDR modules could deliver single-mode wavelengths of 1310nm, 1550nm. It provides multiple optional modules, such as single wavelength, multi-wavelength and online test.
Additionally, the device is also designed with multiple convenient functional options, such as stable light source, optical power meter, visible red light source and fiber end face inspection tester.

Pret : 15,228.70 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 18,122.16 LEI
Disponibilitate : La comanda
6422 OTDROTDR 37/35dB, LCD 7", modul VFL CeYear - OTDR 6422.2101+VFL
OTDR 6422-2101 version - SM 1310/1550nm, dynamic range 37/35dB, modul VFL preinstalat
Include carcasa speciala de protectie plastic si husa de transport + acccesorii: Adaptoarele LC ( cod 6422-005 ) & adaptoarele SC ( cod 6422-006 )
6422 OTDR modules could deliver single-mode wavelengths of 1310nm, 1550nm. It provides multiple optional modules, such as single wavelength, multi-wavelength and online test.
Additionally, the device is also designed with multiple convenient functional options, such as stable light source, optical power meter, visible red light source and fiber end face inspection tester.
Pret : 7,017.15 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 8,350.40 LEI
Disponibilitate : In stoc
PONMETRUPOWER METER PON Braun Group - PONMETRU

Aparat PON power meter pentru masurare semnal optic in retele optice PON.
Masoara nivelul semnal optic simultan pe 3 lungimi de unda: 1310nm, 1490nm si 1550nm. Contine adaptori SC/FC/ST. Port miniUSB si cablu USB pentru comunicare cu calculatorul. Temperaturi de operare -10+60 grade Celsius. Alimentare cu 3 baterii de 1,5V de tipul AA (nu include bateriile). Cu husa de protectie.

Pret vechi 886.09 LEI
Pret nou
636.88 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 757.89 LEI
Disponibilitate : Sunati
NF-909Optical Multimeter 2 in 1 Noyafa NF909, 850, 1300, 1310, 1490, 1550, 1625nm Braun Group - NF-909

Multimetru optic cu interfete SC/ST/FC avand urmatoarele functionalitati :
- powermetru optic pe 850/1300/1310/1490/1550/1625nm, rezolutie 0,01dB, interval de masura -70+10dBm,
- sursa de lumina pe 1310nm/1550nm, emitator optic tip FP-LD,
temperatura de functionare -20+70 grade Celsius,
alimentare de la 3 baterii 1,5V,
dimensiuni 160x75x32 mm

Pret vechi 542.73 LEI
Pret nou
415.36 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 494.27 LEI
Disponibilitate : In stoc
NF-904Detector optic - Visual fault locator (VFL) 20mW Braun Group - NF-904

Detector defectiune fibra optica, sursa de lumina rosie cu lungime de unda 650nm, putere 20mW, semnal emis continuu sau in impuls, conector universal 2,5mm, pentru fibra SM si MM, distanta de lucru 15-18km (pe fibra SM).
Se foloseste pentru identificarea fibrelor cu defecte, identificarea fibrelor in vederea sudarii, identificarea conectorilor in patch paneluri.
Carcasa plastic, tip stilou, design waterproof, temperatura de operare -20+60 grade Celsius, foloseste baterii Alkaline tip AA.

Pret vechi 264.46 LEI
Pret nou
157.26 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 187.14 LEI
Disponibilitate : Sunati
NF-907Multimetru Optic 2 in 1 Braun Group - NF-907
Multimetru optic 2in1 cu interfata ST/PC si adaptor universal ( numai pentru conectori albastri - /PC ) avand urmatoarele functionalitati :

- powermetru optic pe 850/1300/1310/1490/1550/1625nm, rezolutie 0,01dB, interval de masura -70+10dBm,
- sursa de lumina rosie 650nm, putere iesire 5/10/20/30mW selectabila,
temperatura de functionare -20+70 grade celsius,
alimentare de la 3 baterii 1,5V,
dimensiuni 160x75x32 mm

Pret : 346.65 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 412.51 LEI
Disponibilitate : Sunati
vvOPTICAL Handy 3 in 1 POWER METER/multimeter, 850/1300/1310/1490/1550/1625nm Braun Group - NF-911

Multimetru optic cu interfete SC/ST/FC avand urmatoarele functionalitati :
- powermetru optic pe 850/1300/1310/1490/1550/1625nm, rezolutie 0,01dB, interval de masura -70+10dBm,
- sursa de lumina pe 1310nm/1550nm, emitator optic tip FP-LD,
- sursa de lumina rosie 650nm, putere iesire 5/10/20/30mW selectabila,
temperatura de functionare -20+70 grade celsius,
alimentare de la 3 baterii 1,5V,
dimensiuni 160x75x32 mm

Pret vechi 734.36 LEI
Pret nou
498.42 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 593.12 LEI
Disponibilitate : Sunati
NF-903Detector optic - Visual fault locator (VFL) 20mW Braun Group - NF-903

Detector defectiune fibra optica, sursa de lumina rosie cu lungime de unda 650nm, putere 20mW, semnal emis continuu sau in impuls, conector universal 2,5mm, pentru fibra SM si MM, distanta de lucru 15-18km (pe fibra SM).
Se foloseste pentru identificarea fibrelor cu defecte, identificarea fibrelor in vederea sudarii, identificarea conectorilor in patch paneluri.
Carcasa metalica, tip stilou, design waterproof, temperatura de operare -20+60 grade Celsius, foloseste baterii Alkaline tip AA.

Pret vechi 287.89 LEI
Pret nou
223.26 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 265.69 LEI
Disponibilitate : Sunati
AOF500PONmetru PON PowerMeter retele GPON/ EPON 1310/1490/1550nm triple display, in & out SC/APC Braun Group - AOF500 PONmeter

Poate fi folosit si pentru testare media convertere sau SFP 1310/1490/1550nm, intercalind in retea
PON meter (fiber in / fiber out) este un instrument esential pentru masurarea retelelor EPON/ GPON:  ( verify the continuity and evaluate fiber link transmission quality.) afisind simultan pe LCD puterea semnalului pentru cele trei lungimi de unda: 1310nm, 1490nm & 1550nm.
Prevazut cu doua intrari optice, poate fi conectat in bucla ( loop) pentru testarea rapida  a retelelor optice cu  echipamente SFP, media convertere, transmitatoare optice,...
 Caracteristici: 
●Evaluare automata PASS/FAIL
●Inspectie vizuala rapida si eficienta
●Niveluri de putere distincte pentru 1310 nm,1490 nm si 1550 nm
●Pass prin masurare
●Masoara si afiseaza simultan semnalele concurente de voce, date si video pe arhitecturi PON diferite
●Calibrare manuala

Pret vechi 1,301.45 LEI
Pret nou
996.85 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 1,186.25 LEI
Disponibilitate : Indisponibil
BOU350CAparat de masura putere optica Braun Group - BOU350C

Caracteristici:
●Laser rosu la 650nm
●Utilizare in CW sau puls
●50 de ore de utilizare(1mW)
●Baterii alcaline AA standard
●Design solid si rezistent la apa
●Conector universal 2.5mm
●Localizare rapida a intreruperii 
●Putere diferita pentru distante diferite

Pret : 411.27 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 489.42 LEI
Disponibilitate : Sunati
NF-900OPTICAL POWER METER/multimeter Braun Group - NF-900 portabil

Multimetru optic
Powermetru optic portabil, lungimi de unda 850nm, 1300nm, 1310nm, 1490nm, 1550nm, 1625nm, rezolutie 0,01dB, interval de masura -70+10dBm, adaptoare interschimbabile SC/ST/FC, temperatura de lucru -20+70 grade Celsius, dimensiuni 160x75x32mm, greutate 205g(fara baterii), alimentare: 3 baterii de 1,5V, timp de operare baterii 240h.

Pret vechi 440.28 LEI
Pret nou
249.21 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 296.56 LEI
Disponibilitate : Sunati
TLD1413/15_opOPTICAL MULTIMETER Braun Group - TLD1413/15

Optical multimeter, contine power meter 850/1300/1310/1490/1550/1625 si sursa de lumina rosie de 10mw.

Pret : 2,144.50 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 2,551.95 LEI
Disponibilitate : Sunati
TLD607PPOWER METER PON Braun Group - TLD607P

Power meter PON, dual SC port, masurari  simultane in frecventele 1490nm, 1550nm si 1310nm, port USB, memorie 200 masuratori

Pret : 1,656.85 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 1,971.65 LEI
Disponibilitate : Sunati
Sursa de luminaSursa de lumina Braun Group - KY-3109

Sursa de lumina, fereastra dubla 1310nm / 1550nm, putere iesire 0dBm
OPTICAL LIGHT SOURCE , dual window

Pret vechi 1,292.57 LEI
Pret nou
969.43 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 1,153.62 LEI
Disponibilitate : Sunati
Aparat masura optic Maiwei LA-620Aparat masura optic Braun Group - LA-620

OPTICAL POWER METER portabil, lungimi de unda 1310-1550nm, interval de masura -40+20dBm LA-620

Pret : 507.64 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 604.10 LEI
Disponibilitate : Sunati
Sursa de lumina, fereastra dubla 1310nm / 1550nm, putere iesire 0dBmSursa de lumina Braun_Group - OLS-DUAL

Sursa de lumina, fereastra dubla 1310nm / 1550nm, putere iesire 0dBm

Pret vechi 2,173.87 LEI
Pret nou
969.43 LEI
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA 19%: 1,153.62 LEI
Disponibilitate : Sunati
Preturile nu contin TVA
Utilizăm cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența site-ului și pentru a analiza traficul și publicul pe site. Continuând să navigați pe site-ul nostru, sunteți de acord cu acceptarea utilizării cookie-urilor în conformitate cu Politica de utilizare a cookie-urilor, de acord cu Politica de prelucrare a datelor personale și ați notat Notă de procesare a informațiilor personale. Accept