Curs valutar

06-Jul-2020

1 EURO = 4.8365 RON  
1 USD = 4.2843 RON  

Etichete
fibra opticaswitchrouterrouter wirelessswitch gigabitpoegigabitcablu utpz-wavestabilizator de tensiuneswitch cu managementcabinetstatie radiostatie radio autostatie radio cb19"rackapsfpceilingtavancameraplanetpolitatemperaturesensorhumidityantene satelitlightsmartwallmountstabilizator trifazicvu+ahdhikvisionturbohdtviindustrialpdufibarocontrollersnmpshelfgatewayplugprizawirelessterouter wireless routerac routerraspberry piaudiovideocable4 contactrcajackamikounifiraspberry pi 2 model benergytkb4k3kmxsfpddmmountableantene 24ghz802.3atmeterraftsolo10gdoor phone720pcomutatormicro switchperetemountwdm1000mswitch poeinjectormobila3000ventrtl8370-grconectorconectorirapidelectricdateelectriciraspberrygertduinoarduinoaeotecsfp+combohdmisolarserverfixas2ip66cutie15002200turnfan3g4gmanagementrg6router gigabitvu+ tuner dvb-c/t/t2raspberry pi 2 model b+ kitgiga 850nm mc high wualityraspberry pi 3 model bsippopprazberry100mhdcoaxialinoxsirendoor locka4fbcstacking sfpcat5patchinverter22u27u37u42ulcdmetalic4ksemeshoutdoor650ups120060001000010kvaepscentrala5ghzfemalegigaethernetmiraextenderom1svcstackingcoaxvflsmbgftp5baterielaptopdelld630d-630acumulatorbanana pibanana provu+ solo2vu+ duo2duo 2duo2cablu ftpab cryptobox 600hdcablu alimentarebalungeponusb stickwifipirmotionvideo interfonvera plusgascablutvcamewradvr4ch150mmonturadoor sensorwindow sensormicroswitchflood sensorsmoke sensorrelay switchrgbwdimmerwallsocketblindunotesterconvertortermostatplcvgatrifazicinvertor47usinrepeterw2ventilatiepigtailapcsasiu60085010501300sinus900gamingusb20kva1000ftthwmt60pcispliterhd826548pl80l45l60repetorfast750giga 850nm mc high qualitymetalac1200litatstrandedom1.m0148vtelefonic20kmltecasetacyberpowervlanean:f669lsnhbg0530w12v7ah12v9twin bgftp6bgftp6pebgutp5bgutp6bgutp3bgutp5pebgftp5pebgutp6lszhbgutp6pebgutp5lszhbgsf/utp5lsnhbgftp5lszhbgftp6lszhbgf/ftp6abgf/ftp6apebgftp6alszh

ANPC

Mini/Micro Cabluri de fibra optica Single Mode

  Parametri optici ai fibrelor Single-Mode Matched-Cladding G.657.A1 (NO WATER PEAK)
Tip Fibra Diametru miez
conductor optic
Diametru acoperire
optica cu fibra sticla
Diametru fibra
cu invelis acrilic
Lungimea
de unda
Atenuare
maxima db/km
Coeficient Dispersie
ps/(nm.km)
Coeficient PDM
SM 9/125 9,2±0,4 µm 125 µm 250 µm 1285nm ~ 1330 nm
1550 nm
1625 nm
0,32-0,35
0,18-0,21
0,21-0,24
<3,0
<17
<21
<0,2 ps/Vkm
 
Numar Fibre Diametru Cablu Diametru micro-tub Greutate Tensiune intindere Temperatura
de operare
Dimensiuni
standard
Pret
RON/m
  MULTI TUBE LTMC (Loose tube mini cables gel filled), metalfree, protectie la apa, rezistent ultraviolete, instalare prin suflare cu aer comprimat in micro tuburi
12 fibre (1x12) 6 mm 10/8 mm 25 kg/km 1000 N -30 +70 4-6-8-12 Km 3.03
24 fibre (2x12) 6 mm 10/8 mm 26 kg/km 1000 N -30 +70 4-6-8-12 Km 3.85
36 fibre (3x12) 6 mm 10/8 mm 27 kg/km 1000 N -30 +70 4-6-8-12 Km 4.62
48 fibre (4x12) 6 mm 10/8 mm 27 kg/km 1000 N -30 +70 4-6-8-12 Km 5.03
78 fibre (6x12) 6 mm 10/8 mm 29 kg/km 1000 N -30 +70 4-6-8-12 Km 6.82
96 fibre (8x12) 6.4 mm 10/8 mm 42 kg/km 1500 N -30 +70 4-6-8-12 Km 8.52
96 fibre (8x12) 7 mm 12/10 mm 44 kg/km 1500 N -30 +70 4-6-8-12 Km 8.26
144 fibre (6x24) 7,9 mm 12/10 mm 50 kg/km 1500 N -30 +70 4-6-8-12 Km 13.75
  UNI TUBE CTMC (central tube mini cables gel filled), metalfree, protectie apa, rezistent ultraviolete, instalare prin suflare cu aer comprimat in micro tuburi
2 fibre 4,1 mm 7/5 mm 10 kg/km 200 N -30 +60 2 km 1.28
4 fibre 3,9 mm 7/5 mm 12 kg/km 150 N -30 +60 2 km 1.44
6 fibre 3,9 mm 7/5 mm 12 kg/km 150 N -30 +60 2 km 1.64
8 fibre 3,9 mm 7/5 mm 12 kg/km 150 N -30 +60 2 km 1.80
12 fibre 3,9 mm 7/5 mm 12 kg/km 150 N -30 +60 2 km 2.51
24 fibre 3,9 mm 7/5 mm 12 kg/km 150 N -30 +60 2 km 3.34
  Cablu abonat FTTH pentru exterior/interior cu sufa metalica, manta LSZH, 2 elemente de rezistenta non-metalice
2 fibre 2,45 mm 6/4 mm 5 kg/km 200 N -30 +70 2-4 km 1.18
4 fibre 2,45 mm 6/4 mm 5 kg/km 200 N -30 +70 2-4 km 1.33
6 fibre 2,45 mm 6/4 mm 5 kg/km 200 N -20 +60 2-4 km 1.33
8 fibre 2,45 mm 6/4 mm 5 kg/km 200 N -20 +60 2-4 km 1.74
12 fibre 2,45 mm 6/4 mm 5 kg/km 250 N -20 +60 2-4 km 2.26
  DAC (Direct Access cable), metalfree, longitudinally water protected, outdoor underground, direct buried, central tube gel filled, high crush resistance 5000N/dm, colour orange
2 fibre 5,9 mm   28 kg/km 500 N -30 +60 4-6 km 2.10
  MDIC LSZH (Micro Drop installation cable), metalfree, indoor access cable, low bending radius, easy strippable, fast installation, double sided Ripcord
2 fibre 2/3,1 mm   11 kg/km 90 N -30 +70 1 km 1.39
Preturile nu contin TVA
Utilizăm cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența site-ului și pentru a analiza traficul și publicul pe site. Continuând să navigați pe site-ul nostru, sunteți de acord cu acceptarea utilizării cookie-urilor în conformitate cu Politica de utilizare a cookie-urilor, de acord cu Politica de prelucrare a datelor personale și ați notat Notă de procesare a informațiilor personale. Accept