Curs valutar

12-Dec-2019

1 EURO = 4.7794 RON  
1 USD = 4.3124 RON  

Etichete
fibra opticaswitchrouterrouter wirelessswitch gigabitpoecablu utpz-wavestabilizator de tensiunegigabitswitch cu managementcabinetstatie radiostatie radio autostatie radio cb19"rackapceilingtavancamerasfpplanetpolitatemperaturesensorhumidityantene satelitlightsmartwallmountstabilizator trifazicvu+ahdhikvisionturbohdtvifibarocontrollersnmppdushelfgatewaywirelessterouter wireless routerindustrialplugprizaac routerraspberry piaudiovideocable4 contactrcajackunifiraspberry pi 2 model btkb4kamiko3kmxsfpddmmountableantene 24ghz802.3atenergyraftsolo10gdoor phone720pmetercomutatormicro switchperetemountwdm1000mswitch poeinjectormobila3000rtl8370-grconectorconectorirapidelectricdateelectricicablu ftpraspberrygertduinoarduinoaeotecsfp+hdmisolarserverfixas2ip66cutie15002200turnfanvent3g4gmanagementrouter gigabitvu+ tuner dvb-c/t/t2raspberry pi 2 model b+ kitgiga 850nm mc high wualityraspberry pi 3 model bsippopprazberry100mhdcabluinoxsirendoor lockcomboa4fbcstacking sfpcat5patchinverter22u27u37u42ulcdmetalic4ksemeshoutdoor650ups120060001000010kvaepscentrala5ghzfemaleethernetmiraextenderom1svcstackingbaterielaptopdelld630d-630acumulatorbanana pibanana provu+ solo2vu+ duo2duo 2duo2ab cryptobox 600hdcablu alimentarebalungeponusb stickwifipirmotionvideo interfonvera plusgascoaxialtvcamewradvr4ch150mftpmonturadoor sensorwindow sensormicroswitchflood sensorsmoke sensorrelay switchrgbwdimmerwallsocketblindunotesterconvertortermostatplcvgatrifazicinvertor47usinrepeterw2ventilatiepigtailapcsasiu60085010501300sinus900gamingusb20kva1000ftthwmt60pcisplitergigahd826548pl80l45l60repetorfast750giga 850nm mc high qualitymetalac1200litatstrandedom1.m0148vtelefonic20kmltecasetacyberpowervlan

ANPC

Intrumente Optice / Aparate de sudura fibra optica

 
  Descriere Pret
AV6471ATrusa Sudura Fibra (include AV33012 cleaver si acumulator) CETC - AV6481A Fusion splicer

 AV6481A is an optical fiber splicing device with a brand new design for FTTH. Lightweight and compact makes it is easy to use even in confined space. The novel fiber imaging system makes the image clearer. The real-time embeded Operating System provides a friendly man-machine interface and abundant functions. The built-in large capacity Li-Ion battery can support long-time field work. The real-time compensation system for temperature, humidity and air pressure has greatly enhanced the device against unfavorable environment changes and thus guarantees its consistency of low loss splicing in various environments.

Pret vechi 10,967.96 RON
Pret nou
9,599.42 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 11,423.32 RON
Disponibilitate : La comanda
AV6418OTDR - Aparat de masura fibra optica CETC - AV6418-2103

AV6418 OTDR with 2103 module (1310/1550nm, 37/35dB) is a high performance measuring instrument with multifunction designed for testing FTTx network. It's mainly used to measure the physical characteristics of optical fiber under test, such as the length、the transmission loss and the splice loss etc.. It can also locate the faults or breaks of optical fiber. It's widely applied in the manufacture, construction and maintenance in optical fiber communication system.

Pret : 20,222.79 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 24,065.12 RON
Disponibilitate : Sunati
AV6416Palm OTDR - Aparat de masura fibra optica CETC - AV6416
AV6416 palm OTDR is the newest instrument designed for testing FTTx network. It´s mainly used to measure the physical characteristics of optical fiber under test, such as the length,the transmission loss and the splice loss etc.. It can also locate the faults or breaks of optical fiber. It´s widely applied in the manufacture, construction and maintenance in optical fiber communication system.
 
AV6416 palm OTDR has the most advanced technology of double-color & material integrative mould,which is novel and beautiful in appearance.AV6416 offers three wavelengths and VLF in one handheld unit, especially for testing passive optical network (PON) in FTTx. In addition, it´s equipped with comfortable gallus for carrying conveniently.
Pret : 14,404.06 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 17,140.83 RON
Disponibilitate : La comanda
NF-900OPTICAL POWER METER/multimeter Braun Group - NF-900 portabil

Multimetru optic
Powermetru optic portabil, lungimi de unda 850nm, 1300nm, 1310nm, 1490nm, 1550nm, 1625nm, rezolutie 0,01dB, interval de masura -70+10dBm, adaptoare interschimbabile SC/ST/FC, temperatura de lucru -20+70 grade Celsius, dimensiuni 160x75x32mm, greutate 205g(fara baterii), alimentare: 3 baterii de 1,5V, timp de operare baterii 240h.

Pret vechi 369.21 RON
Pret nou
295.37 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 351.49 RON
Disponibilitate : Sunati
AOF500instument GPON/EPON Power Meter retele GPON/ EPON 1310/1490/1550nm triple display Braun Group - AOF500 PONmeter

Poate fi folosit si pentru testare media convertere sau SFP 1310/1490/1550nm, intercalind in retea
PON meter (fiber in / fiber out) este un instrument esential pentru masurarea retelelor EPON/ GPON:  ( verify the continuity and evaluate fiber link transmission quality.) afisind simultan pe LCD puterea semnalului pentru cele trei lungimi de unda: 1310nm, 1490nm & 1550nm.
Prevazut cu doua intrari optice, poate fi conectat in bucla ( loop) pentru testarea rapida  a retelelor optice cu  echipamente SFP, media convertere, transmitatoare optice,...
 Caracteristici: 
●Evaluare automata PASS/FAIL
●Inspectie vizuala rapida si eficienta
●Niveluri de putere distincte pentru 1310 nm,1490 nm si 1550 nm
●Pass prin masurare
●Masoara si afiseaza simultan semnalele concurente de voce, date si video pe arhitecturi PON diferite
●Calibrare manuala

Pret vechi 1,132.24 RON
Pret nou
812.26 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 966.59 RON
Disponibilitate : Sunati
TLD1565B_2Detector optic - Visual fault locator 5mW Braun Group - TLD1565

Optical Fiber checker - Detector defectiune pentru  fibra optica Single Mode/ Multi Mode- sursa de lumina rosie - lungime de unda 650nm, putere 5mW  
SC/LC/FC connector ; carcasa de aluminiu - Alluminum body;

Pret : 147.68 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 175.74 RON
Disponibilitate : Sunati
Sursa de luminaSursa de lumina Braun Group - KY-3109

Sursa de lumina, fereastra dubla 1310nm / 1550nm, putere iesire 0dBm
OPTICAL LIGHT SOURCE , dual window

Pret vechi 1,083.01 RON
Pret nou
812.26 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 966.59 RON
Disponibilitate : Sunati
TLD607PPOWER METER PON Braun Group - TLD607P

Power meter PON, dual SC port, masurari  simultane in frecventele 1490nm, 1550nm si 1310nm, port USB, memorie 200 masuratori

Pret : 1,388.22 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 1,651.99 RON
Disponibilitate : Sunati
Trusa conectorizare Braun Group - TCSF-01

Trusa conectorizare pentru splicer fibra optica

Pret : 2,461.39 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 2,929.06 RON
Disponibilitate : Sunati
NF-903Detector optic - Visual fault locator 20mW Braun Group - NF-903

Detector defectiune fibra optica, sursa de lumina rosie cu lungime de unda 650nm, putere 20mW, semnal emis continuu sau in impuls, conector universal 2,5mm, pentru fibra SM si MM, distanta de lucru 15-18km (pe fibra SM).
Se foloseste pentru identificarea fibrelor cu defecte, identificarea fibrelor in vederea sudarii, identificarea conectorilor in patch paneluri.
Carcasa metalica, tip stilou, design waterproof, temperatura de operare -20+60 grade Celsius, foloseste baterii Alkaline tip AA.

Pret vechi 241.22 RON
Pret nou
187.07 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 222.61 RON
Disponibilitate : Sunati
TLD1413/15_opOPTICAL MULTIMETER Braun Group - TLD1413/15

Optical multimeter, contine power meter 850/1300/1310/1490/1550/1625 si sursa de lumina rosie de 10mw.

Pret : 1,796.82 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 2,138.21 RON
Disponibilitate : Sunati
Sursa de lumina, fereastra dubla 1310nm / 1550nm, putere iesire 0dBmSursa de lumina Braun_Group - OLS-DUAL

Sursa de lumina, fereastra dubla 1310nm / 1550nm, putere iesire 0dBm

Pret vechi 1,821.43 RON
Pret nou
812.26 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 966.59 RON
Disponibilitate : Sunati
BOU350CAparat de masura putere optica Braun Group - BOU350C

Caracteristici:
●Laser rosu la 650nm
●Utilizare in CW sau puls
●50 de ore de utilizare(1mW)
●Baterii alcaline AA standard
●Design solid si rezistent la apa
●Conector universal 2.5mm
●Localizare rapida a intreruperii 
●Putere diferita pentru distante diferite

Pret : 344.59 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 410.07 RON
Disponibilitate : Sunati
BML206Detector optic - Visual fault locator for fiber optic 1mW Braun Group - BML206-1mW

Detector defectiune fibra optica, sursa de lumina rosie cu lungime de unda 650nm, putere 1mW, semnal emis continuu sau in impuls, conector universal 2,5mm, pentru fibra SM si MM, distanta de lucru 3-5km (pe fibra SM)
Se foloseste pentru identificarea fibrelor cu defecte, identificarea fibrelor in vederea sudarii, identificarea conectorilor in patch paneluri.
Carcasa de plastic, tip stilou cu lungime 175mm si diam. 26mm, temperatura de operare -10+60 grade Celsius, foloseste baterii Alkaline tip AA.

Pret vechi 88.61 RON
Pret nou
54.15 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 64.44 RON
Disponibilitate : Sunati
AV6481 Optical Fiber Fusion SplicerTrusa Sudura Fibra CETC - AV6481

AV6481 implements industrial-grade CPU+FPGA structure of high-performance, completely
fresh HD optical fiber microscope, imported high-speed motor and aluminum-magnesium alloy
materials extensively. Compared with AV6471, our star product, AV6481 lowers the size by 38%,
the weight by 52%, the power consumption by 57%, but improves the speed by 60%, the
environment adaptability by 80% and the reliability (MTBF) by 200%. You can get unprecedented
fusion splicing experience.

Pret vechi 14,620.66 RON
Pret nou
13,783.79 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 16,402.71 RON
Disponibilitate : Sunati
NF-911OPTICAL POWER METER/multimeter Braun Group - NF-911

Multimetru optic cu interfete SC/ST/FC avand urmatoarele functionalitati :
- powermetru optic pe 850/1300/1310/1490/1550/1625nm, rezolutie 0,01dB, interval de masura -70+10dBm,
- sursa de lumina pe 1310nm/1550nm, emitator optic tip FP-LD,
- sursa de lumina rosie 650nm, putere iesire 5/10/20/30mW selectabila,
temperatura de functionare -20+70 grade celsius,
alimentare de la 3 baterii 1,5V,
dimensiuni 160x75x32 mm

Pret : 615.35 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 732.26 RON
Disponibilitate : Sunati
CLV-200BFiber Cleaver Braun Group - CLV-200B
  • Simple operation
  • FTTH fiber holder for bare fiber, FTTH drop fiber
Pret : 664.58 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 790.84 RON
Disponibilitate : Indisponibil
Aparat masura optic Maiwei LA-620Aparat masura optic Braun Group - LA-620

OPTICAL POWER METER portabil, lungimi de unda 1310-1550nm, interval de masura -40+20dBm LA-620

Pret : 442.90 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 527.05 RON
Disponibilitate : Sunati
BML207Detector optic - Visual fault locator 10mW Braun Group - BML207-10mW

Detector defectiune fibra optica, sursa de lumina rosie cu lungime de unda 650nm, putere 10mW, semnal emis continuu sau in impuls, conector universal 2,5mm, pentru fibra SM si MM, distanta de lucru 8-10km (pe fibra SM).
Se foloseste pentru identificarea fibrelor cu defecte, identificarea fibrelor in vederea sudarii, identificarea conectorilor in patch paneluri.
Carcasa metalica, tip stilou cu lungime 175mm si diam. 26mm, design waterproof, temperatura de operare -10+50 grade Celsius, foloseste baterii Alkaline tip AA.

Pret : 152.61 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 181.60 RON
Disponibilitate : Sunati
CLV-100CFiber Cleaver Braun Group - CLV-100C
  • Simple operation
  • Detachable fiber scrap collector
  • Auto return function
  • FTTH fiber holder for bare fiber, FTTH drop fiber
Pret : 728.57 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 867.00 RON
Disponibilitate : Indisponibil
CLV-100Fiber Cleaver Braun Group - CLV-100
  • Simple operation
  • Auto return function
  • FTTH fiber holder for bare fiber, FTTH drop fiber
Pret : 659.65 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 784.99 RON
Disponibilitate : Indisponibil
NF-907Multimetru Optic 2 in 1 Braun Group - NF-907
Multimetru optic 2in1 cu interfata ST/PC si adaptor universal ( numai pentru conectori albastri - /PC ) avand urmatoarele functionalitati :

- powermetru optic pe 850/1300/1310/1490/1550/1625nm, rezolutie 0,01dB, interval de masura -70+10dBm,
- sursa de lumina rosie 650nm, putere iesire 5/10/20/30mW selectabila,
temperatura de functionare -20+70 grade celsius,
alimentare de la 3 baterii 1,5V,
dimensiuni 160x75x32 mm

Pret : 290.44 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 345.63 RON
Disponibilitate : Sunati
BML206Detector optic - Visual fault locator 10mW Braun Group - BML206-10mW

Detector defectiune fibra optica, sursa de lumina rosie cu lungime de unda 650nm, putere 10mW, semnal emis continuu sau in impuls, conector universal 2,5mm, pentru fibra SM si MM, distanta de lucru 8-10km (pe fibra SM)
Se foloseste pentru identificarea fibrelor cu defecte, identificarea fibrelor in vederea sudarii, identificarea conectorilor in patch paneluri.
Carcasa de plastic, tip stilou cu lungime 175mm si diam. 26mm, temperatura de operare -10+60 grade Celsius, foloseste baterii Alkaline tip AA.

Pret : 108.30 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 128.88 RON
Disponibilitate : Sunati
FTTH KITFTTH kit cu cleaver fara VFL Braun Group - KIT FTTH

Contain :
1. High Precision Fiber Cleaver AUA-60S 1unit
2. FTTH Drop Cable Stripper 1unit
3. CFS-2 Fiber Optic Stripper 1unit
4. Cleave Guide Bar 1unit
5. Alcohol Bottle 1unit
6. Dustfree Paper 1bag
7. Toolkit Bag 1unit

Pret : 315.06 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 374.92 RON
Disponibilitate : Sunati
NF-904Detector optic - Visual fault locator 20mW Braun Group - NF-904

Detector defectiune fibra optica, sursa de lumina rosie cu lungime de unda 650nm, putere 20mW, semnal emis continuu sau in impuls, conector universal 2,5mm, pentru fibra SM si MM, distanta de lucru 15-18km (pe fibra SM).
Se foloseste pentru identificarea fibrelor cu defecte, identificarea fibrelor in vederea sudarii, identificarea conectorilor in patch paneluri.
Carcasa plastic, tip stilou, design waterproof, temperatura de operare -20+60 grade Celsius, foloseste baterii Alkaline tip AA.

Pret vechi 221.53 RON
Pret nou
172.30 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 205.03 RON
Disponibilitate : Sunati
FC-6SFiber Cleaver Braun Group - FC-6S

- high precision cleaves
- compact body& light weight
- 250μm coated or 900μm buffer fiber
- SM or MM fiber use
- cleave length: 9 - 16mm (single fiber - 0.25mm Coating), 10 - 16mm (single fiber - 0.9mm coating)
- typical cleave angle : 0,5 Degrees
- provides approximately 36,000 cleaves
- 12 position rotatable and replicable blade
- cleaver dimension 63x65x63mm
- weight : 255 g
- economical version

Pret : 147.68 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 175.74 RON
Disponibilitate : Sunati
NF-909Multimetru Optic 2 in 1 Braun Group - NF-909

Multimetru optic cu interfete SC/ST/FC avand urmatoarele functionalitati :
- powermetru optic pe 850/1300/1310/1490/1550/1625nm, rezolutie 0,01dB, interval de masura -70+10dBm,
- sursa de lumina pe 1310nm/1550nm, emitator optic tip FP-LD,
temperatura de functionare -20+70 grade Celsius,
alimentare de la 3 baterii 1,5V,
dimensiuni 160x75x32 mm

Pret : 458.82 RON
*) Pretul nu contine TVA
cuTVA: 546.00 RON
Disponibilitate : Sunati
Preturile nu contin TVA
Utilizăm cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența site-ului și pentru a analiza traficul și publicul pe site. Continuând să navigați pe site-ul nostru, sunteți de acord cu acceptarea utilizării cookie-urilor în conformitate cu Politica de utilizare a cookie-urilor, de acord cu Politica de prelucrare a datelor personale și ați notat Notă de procesare a informațiilor personale. Accept