Curs valutar

10-Jul-2020

1 EURO = 4.8408 RON  
1 USD = 4.2716 RON  

Etichete
fibra opticaswitchrouterrouter wirelessswitch gigabitpoegigabitcablu utpz-wavestabilizator de tensiuneswitch cu managementcabinetstatie radiostatie radio autostatie radio cb19"rackapsfpceilingtavancameraplanetpolitatemperaturesensorhumidityantene satelitlightsmartwallmountstabilizator trifazicvu+ahdhikvisionturbohdtviindustrialpdufibarocontrollersnmpshelfgatewayplugprizawirelessterouter wireless routerac routerraspberry piaudiovideocable4 contactrcajackamikounifiraspberry pi 2 model benergytkb4k3kmxsfpddmmountableantene 24ghz802.3atmeterraftsolo10gdoor phone720pcomutatormicro switchperetemountwdm1000mswitch poeinjectormobila3000ventrtl8370-grconectorconectorirapidelectricdateelectriciraspberrygertduinoarduinoaeotecsfp+combohdmisolarserverfixas2ip66cutie15002200turnfan3g4gmanagementrg6router gigabitvu+ tuner dvb-c/t/t2raspberry pi 2 model b+ kitgiga 850nm mc high wualityraspberry pi 3 model bsippopprazberry100mhdcoaxialinoxsirendoor locka4fbcstacking sfpcat5patchinverter22u27u37u42ulcdmetalic4ksemeshoutdoor650ups120060001000010kvaepscentrala5ghzfemalegigaethernetmiraextenderom1svcstackingcoaxvflsmbgftp5baterielaptopdelld630d-630acumulatorbanana pibanana provu+ solo2vu+ duo2duo 2duo2cablu ftpab cryptobox 600hdcablu alimentarebalungeponusb stickwifipirmotionvideo interfonvera plusgascablutvcamewradvr4ch150mmonturadoor sensorwindow sensormicroswitchflood sensorsmoke sensorrelay switchrgbwdimmerwallsocketblindunotesterconvertortermostatplcvgatrifazicinvertor47usinrepeterw2ventilatiepigtailapcsasiu60085010501300sinus900gamingusb20kva1000ftthwmt60pcispliterhd826548pl80l45l60repetorfast750giga 850nm mc high qualitymetalac1200litatstrandedom1.m0148vtelefonic20kmltecasetacyberpowervlanean:f669lsnhbg0530w12v7ah12v9twin bgftp6bgftp6pebgutp5bgutp6bgutp3bgutp5pebgftp5pebgutp6lszhbgutp6pebgutp5lszhbgsf/utp5lsnhbgftp5lszhbgftp6lszhbgf/ftp6abgf/ftp6apebgftp6alszh

ANPC

 » Cabluri de fibra optica ADSS (autoportante)



Cablu fibra optica LTC ADSS-80

Cablu fibra optica LTC ADSS-80

TKF - LTC ADSS-80 72 Fibre 6x12

Cablu fibra optica LTC ADSS-80 72 x SM G657A1 (6x12) - TKF Part number 77654 - A-DQ(ZN)2Y - AERIAN, Multitub (Loose tube gel filled), metalfree, longitudinal waterbloking, aramid yarns, manta HDPE, protectie UV, distanta intre stalpi 80-160m (functie de diagrama conditii de instalare/conditii de mediu), diametru : 11,6mm, greutate : 103 kg/km, tens. de intindere pe termen scurt/lung : 5,0/4,4 kN, raza min. de curbura : 230mm, temp. de operare : -40+70 grade Celsius, lungime rola : 4km

Pret fara TVA:
9.76 RON

Pret cu TVA :
11,61 RON

Disponibilitate :
Sunati

LTC ADSS 5.5kN 72 fibers (6x12) - Outdoor, Aerial metalfree cable
LTC ADSS - Outdoor, Aerial metallfree cable.
All Dielectric Self-Supporting Cable, metalfree, with dry waterblocking and aramid yarns under the outersheath.
This cable is to be used under all dielectric circumstances, for example on distribution and high voltage power lines, railway, tram, trolley bus lines and between buildings.
Because of its strong tensile members it is suitable for aerial applications without using additional strenght members.
This cable is designed for spans between approx. 80 and 160 mtrs, depending on installing and surroundings conditions, with the conditions from the NESC tables as a basis.
For further information, please consult document Sag & Tension Calculations under characteristic 'Specification'.
 
 Comercial information Properties
Product group Fibre optic cable
Series Fibre optic cable Single mode
Type LTC ADSS
Description 72x SM G.657.A1 (6x12)
Net weight 103 kg/km
 
 Construction characteristics Properties
Standardization IEC 60794-3-20
Test procedures IEC 60794-1-2
Application Outside
Cable metal free Yes
Strain relief Yes
UV resistant Yes
Halogen free (acc. EN 50267-2-2) Yes
Longitudinal water blocking Yes
Number of fibres 72
Number of fibres per tube 12
Number of cores 6
Type of tube Loose tube, gel filled
Fibre Type Single mode
Optical fibre standard  ITU-T G.657.A1
Number of layers 1 Layer
Type of strain relief Aramid fibre
Strip method 1 Rip cord
Material outer sheath HDPE
Colour outer sheath black
 
 Characteristics for use Properties
Longitudinal watertight construction Super Absorbing Polymer
Outer sheath thickness 1.4 mm
Outer diameter approx. 11.6 mm
Bending radius during installation 230 mm
Bending radius after installation 175 mm
Tensile load short term (Tm) 5050 N
Tensile load Long Term (Tl) 4100 N
Cable strain by Tm 0.8 %
Max. fiber strain at Tm 0.14 %
Installation temperature -10/50°C
Operation temperature range -40/70°C
Transportation and storage temperature -40/70°C
 
 Technical characteristics Properties
Attenuation @ 1310 nm

0.36 dB/km

Attenuation @ 1550 nm 0.22 dB/km
Attenuation @ 1625 nm 0.25 dB/km
Crush resistance acc. meth.E3A 1500 N/dm
Impact strength 5 J
Torsion resistance 180 °/m
Cross sectional area 106 mm2
Effective E-modulus 6 gPa
Effective CTE 23 10^-6/°C
 Longitudinal water blocking
* Specificatiile pot fi schimbate fara preaviz
Utilizăm cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența site-ului și pentru a analiza traficul și publicul pe site. Continuând să navigați pe site-ul nostru, sunteți de acord cu acceptarea utilizării cookie-urilor în conformitate cu Politica de utilizare a cookie-urilor, de acord cu Politica de prelucrare a datelor personale și ați notat Notă de procesare a informațiilor personale. Accept