Curs valutar

24-Jul-2019

1 EURO = 4.7204 RON  
1 USD = 4.2231 RON  

Etichete
fibra opticaswitchrouterrouter wirelessswitch gigabitpoez-wavestabilizator de tensiunecablu utpswitch cu managementcabinetgigabitstatie radiostatie radio autostatie radio cb19"rackapceilingtavancamerasfpplanetpolitatemperaturesensorhumidityantene satelitlightstabilizator trifazicsmartwallmountvu+ahdhikvisionturbohdtvifibarocontrollersnmppdushelfgatewayterouter wireless routerindustrialplugprizaunifiac routerraspberry pi 2 model bwirelesstkb4kamiko3kmxsfpddmmountableantene 24ghzenergyraftraspberry piaudiovideocable4 contactrcajacksolo802.3atdoor phone720pmetercomutatormicro switchperetemountwdm1000mswitch poeinjectormobila3000rtl8370-grconectorconectorirapidelectricdateelectricicablu ftpraspberrygertduinoarduinoaeotecsfp+10ghdmisolarserverfixas2ip66cutie15002200turnfanventrouter gigabitvu+ tuner dvb-c/t/t2raspberry pi 2 model b+ kitraspberry pi 3 model bsippopprazberry100mhdcabluinoxsirendoor lockcomboa4fbcstacking sfpcat5patchinverter22u27u37u42ulcd4ksemeshoutdoor650ups120060001000010kvaepscentrala5ghzfemaleethernetmiraextenderom1baterielaptopdelld630d-630acumulatorbanana pibanana provu+ solo2vu+ duo2duo 2duo2ab cryptobox 600hdcablu alimentarebalungiga 850nm mc high wualitygeponusb stickwifipirmotionvideo interfonvera plusgascoaxialtvcamewradvr4ch150mftpmonturadoor sensorwindow sensormicroswitchflood sensorsmoke sensorrelay switchrgbwdimmerwallsocketblindunotesterconvertortermostatplcvgatrifazicinvertor47usinrepeterw2ventilatiemetalicpigtailapcsasiu60085010501300sinus900gamingusb20kva1000ftthwmt60pcisplitergigahd826548pl80l45l60repetorfast750giga 850nm mc high qualitymetalac1200litatstrandedom1.m0148vtelefonic20kmsvc

ANPC

 » Placi de retea PCI, PCMCIA 10/100M, placi gigabit



9801

10Gbps SFP+ PCI Express Server Adapter

Planet - ENW-9801

Placa PCI-Ex cu port 10G SFP+ 

Pret fara TVA:
637.25 RON

Pret cu TVA :
758,33 RON

Disponibilitate :
Sunati

PLANET ENW-9801  - 10Gbps SFP+ PCI Express Server Adapter

Server NICs
PLANET ENW-9801 is equipped with one 10 Gigabit SFP interface, giving ten times more performance than the existing Gigabit transmission. Thus, the ENW-9801 can easily act as a server NIC of your networks by wiring to the backbone switches. With one PCI Express rev. 2.0 specification x4 Interface, the ENW-9801 is an ideal solution to the mainboard with PCI Express interface now and in the future.

Accessories
MTB-LR SFP+ Port 10GBase-LR mini-GBIC module (Single mode / 1310nm / max. 10km)
MTB-SR SFP+ Port 10GBase-SR mini-GBIC Module (Multi-mode / 850nm / max. 550m)
  • PCI Express rev. 2.0 specification x4 Interface
  • IP, TCP, UDP checksum offloading
  • IEEE 802.1Q VLAN ID Tagged / IEEE 802.1q Qos
  • 16K Jumbo Frame Size
  • IEEE 802.3x Full-Duplex Flow Control
  • Complies with Microsoft and Linux Platform
Hardware Specifications
Hardware Version V2
Attachment Interface PCI Express rev. 2.0 specification x4 Interface
Media Interface SFP+ Connector
Optical Module Options LRM, LR, SR
Memory 1Mbit internal memory
Jumbo Frame 9K / 16K Bytes
LED Indicators LNK / ACT per port
Dimensions (W x D x H) 62 x 83 x 22 mm
Weight 47g
Typical Power Consumption 4 watts
Advanced Functions
Layer 2 Features IEEE 802.3x Flow Control support
IEEE 802.1Q VLAN support
Operating System Support Windows Server 2008R2 64bits
Windows Server 2012 64bits
Windows 7 32 / 64bits
Windows 8 32 / 64bits
Linux (2.6x to 3.8.0)
VMware® ESX 4.x
Standards Conformance
Regulation Compliance FCC Part 15 Class B, CE
Standards Compliance IEEE 802.3ae: 10Gbps Ethernet
IEEE 802.3x: Flow Control and Back Pressure
IEEE 802.1Q: VLAN Tagging
Environment
Operating Temperature: 0 ~ 50 degrees C
Relative Humidity: 5 ~ 95% (non-condensing)
Storage Temperature: -10 ~ 85 degrees C
Relative Humidity: 5 ~ 95% (non-condensing)
Package
Package Contents ● ENW-9801 Server Adapter
● Quick Installation Guide
● CD-ROM (Driver & User’s Manual)
● Low Profile Bracket
Utilizăm cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența site-ului și pentru a analiza traficul și publicul pe site. Continuând să navigați pe site-ul nostru, sunteți de acord cu acceptarea utilizării cookie-urilor în conformitate cu Politica de utilizare a cookie-urilor, de acord cu Politica de prelucrare a datelor personale și ați notat Notă de procesare a informațiilor personale. Accept